Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej
Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zosia Knyszewska rozpoczyna studia i dorosłe życie, w którym miłosne wybory wydają się jej największym problemem. Dziewczyna odkrywa jednak, że otaczająca ją rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a bliskim osobom nie zawsze można zaufać. W tle życiowych perypetii Zosi rozgrywają się przełomowe wydarzenia polityczne tamtych czasów – powstanie „Solidarności”, wprowadzenie stanu wojennego, internowania…
Deklinacja męska/żeńska to kontynuacja Trybu warunkowego i jakby jego uzupełnienie. Tym razem – wraz z Zosią Knyszewską – przeżywamy rozterki i radości z burzliwymi latami 80. w tle.Jeśli ktoś nie czytał jeszcze Trybu warunkowego, to zachęcam do nadrobienia zaległości, a potem sięgnięcia po tę pozycję. Na pewno Was nie zawiedzie!
Początek nowego milenium miał być dla Zosi i Witka Halmanów początkiem nowego życia. Jednak marzenia o spokoju i stabilizacji wkrótce okazują się nierealne. Trzeba stawić czoło nowym wyzwaniom, które przynosi codzienne życie, praca i problemy dorastających dzieci. Odzywają się też duchy przeszłości, stanowiące całkiem realne zagrożenie. Gdańsk, Londyn, Warszawa, Sydney… Rodzina Halmanów przemierza kraje i kontynenty w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu
Lata 1995-2000, ostatnia część trylogii o Zosi Knyszewskiej.
Życie głównej bohaterki, Zosi staje się tak sensacyjne jak otaczająca ją rzeczywistość.
polecam też inne książki p.Hanny Cygler wszystkie dostępne w naszym księgozbiorze