Archiwum 31 października 2022
Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej w Chmielewie
Spotkanie autorskie z Joanną Jax
W naszej bibliotece odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Panią Joanną Jax (właśc. Joanna Jakubczak), autorką wielu bestsellerów książkowych. Pani Joanna pisze od roku 2014 i w tym czasie wydała już około 30 książek.
Pani Jax, urodzona w Olsztynie, ma swoje korzenie rodzinne w gminie Magnuszew i z dużym sentymentem traktuje nasze okolice, często tu również zagląda.
Na żywo Pani Joanna okazała się bardzo ciepłą osobą, która z łatwością zjednuje sobie słuchaczy. Podczas spotkania mogliśmy poznać wiele anegdot związanych z pisarską karierą Pani Joanny, jak również poznać nieco jej proces twórczy. Każdy uczestnik spotkania mógł również zadać nurtujące go pytania Pani Jax.
Bardzo dziękujemy Pani Joannie jaź za przybycie do naszej biblioteki.
Dziękujemy też Telewizji Nasz Powiat za przygotowanie relacji video z tego spotkania.
Wyjazd do teatru Capitol
Spotkanie autorskie z Joanną Olech
Dnia 10 października odbyło się kolejne wydarzenie w ramach „Trzech Stref Kultury – Tradycja, Literatura i Sztuka”, które jest finansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, inicjatywa BLISKO, czyli spotkanie autorskie dla dzieci z panią Joanną Olech. Pani Joanna jest uznaną autorką powieści dla dzieci, m.in. lektury szkolnej „Dynastia Miziołków”. Spotkanie było bardzo dynamiczne i obfitowało w wiele atrakcji dla dzieci.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Spotkanie autorskie z Joanną Jax
Spotkanie autorskie z Joanną Olech
Noc Bibliotek 2022
Za nami Noc Bibliotek! Cóż to były za emocje .
Czterdzieści dwoje dzieci, które zgromadziło się w naszej bibliotece wzięło udział w warsztatach rękodzieła „Raz na ludowo” zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 inicjatywa Blisko. Zajęcia te były połączone z quizem wiedzy o zwyczajach i tradycjach ludowych na podstawie książek z cyklu „Ocalić od zapomnienia”.
Każdy z uczestników Nocy Bibliotek mógł zrobić własne mydełko podczas warsztatów mydlarskich, w czasie których dzieci i młodzież zgromadzone w bibliotece mogły też się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o wytwarzaniu mydła oraz o historii mydlarstwa od pani Zofii Komorowskiej.
Oczywiście nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych oraz głośnego czytania językowych wygibasów przez jedną z naszych utalentowanych czytelniczek – panią Annę Szafarz.
Wspólne spotkanie zakończyliśmy seansem filmu tegorocznej Nocy Bibliotek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.